בית

הכיס לוחץ? אתם נעשים מודאגים יותר ויותר למצבכם הכלכלי? רציתם לרכוש מכונית חדשה ובדיוק עזבתם את עבותדכם? או חלילה – זקוקים לסכום כספי גבוה עבור טיפול רפואי כלשהו? היום ישנה דרך לפתור את כל הבעיות הללו. זאת באמצעות הלוואה כספית ממקור או גורם כלשהו אשר יכול להעניק לנו אותה.

בעידן יוקר המחייה בישראל, המילה "הלוואה" אינה כבר טאבו, ואין צורך להתבייש בה. כיום, מרבית הישראלים נוהגים לקחת הלוואה בסכום כזה או אחר משלל גורמים המעניקים זאת. הגוף הראשון שאליו אנו פונים בדרך כלל כאשר אנו זקוקים להלוואה מסוימת הוא הבנק אליו אנו שייכים. מרבית ההלוואות אמנם יוצאות דרך הבנק, אך עם זאת, לא תמיד מדובר בפרוצדורה קלה ופשוטה, אלא להפך – היא לעיתים אף יכולה להיות מתישה במיוחד.

קיימים מקרים רבים בהם אנו פונים אל הבנק בבקשה לקבלת הלוואה, ומקבלים סירוב. זאת מפאת התנאים הנוקשים שאנו צריכים לעמוד בהם על מנת לקבלה. בין אם מדובר בבירוקרטיה מפרכת של טפסים רבים המעידים עם מצבכם הכלכלי, או בין מדובר בהסבר לסיבה שלשמה אתם זקוקים להלוואה. אנשים רבים נענים בסירוב מהבנק לבקשת ההלוואה ומרגישים אבודים.

בנהק הפועלים, בנק , בנק סגור
זה לא כל כך נעים לראות בנק סגור

לשם כך, ניתן לראות כי בשנים האחרונות יותר ויותר גופים פיננסים מציעים את שירותיהם בתחום ההלוואות, ואף מעניקים לעיתים תנאים טובים ומתשלמים יותר מהבנקים הגדולים שאנו מכירים. כל הגופים הללו נקראים גורמים חוץ בנקאיים. הם כלולים מחברות אשראי, מועדוני חברים, חברות ביטוח, חברות פנסיה ועוד.

היתרון הגדול מהמומלץ ביותר בלקיחת הלוואה מגורמים חוץ בנקאיים הוא גובה הריבית. ריבית כמובן תאלצו לשלם בכל הלוואה שתקחו לא משנה מאיזה גוף קיבלתם אותה, אך מה שחשוב בעניין זה הוא גובה הריבית. למעשה, הריבית היא מעין תשלום שאנו משלמים בתמורה לזכות להשתמש בכספי ההלוואה, ואחוז הריבית נקבע בהתאם לדרגת הסיכון שמשקיע נוטל ההלוואה לחברה. זאת כמובן בהתאם לסכום המבוקש ובהתאם לתעריפים המקובלים. מכאן, שכשאר אתם מעוניינים לקחת הלוואה מגורם כזה או אחר, מומלץ לבדוק ולהשוות תחילה את גובה הריביות שמציע כל אחד מאותם גופים, על מנת לוודא שתקחו את הגוף המציע את הריבית המתשלמת ביותר. זכרו – גם פער שנראה לכאורה קטנטנן (אחוז או אפילו חצי אחוז בין הריביות השונות) יכול להסתכם באלפי שקלים. על כן – אל תקלו ראש בעניין.

אם כן, כיצד תוכלו לקבל הלוואות חוץ בנקאיות? תוכלו בתור התחלה לפנות באופן טלפוני לאחד מבין אותם גופים פיננסים המציעים הלוואות חוץ בנקאיות, ולשאול לגבי הפרטים הכוללים. לרוב, כאשר מדובר בהלוואה של סכום שאינו גבוהה יחסית, אפילו לא תאלצו לספר את מטרת ההלוואה. הלוואה זו תקרא "הלוואה לכל מטרה". מעבר לכך, תוכלו לקבל הלוואות מיידיות בטווח של 24 שעות ממועד בקשתן, כל זאת כמובן בהתאם לתנאים של אותה חברה ספציפית.

יתרון נוסף בהלוואה מגורמים חוץ בנקאיים הוא ההפחתה הרבה בתהליכי הבירוקרטיה השונים. כמובן שגם במקרה זה תצטרכו להראות תלושי משכורת, אך מעבר למעט מסמכים רלוונטיים לא תזדקקו ליותר מידי טפסים.

לאחר שתבררו פרטים ספציפיים לגבי כל גורם מלווה, תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ שבה יוסברו לכם מגוון התנאים, ההטבות ותנאי ההחזר בנוגע להלוואה. גם כאן, חשוב להבין לעומק את מכלול התנאים, ולהשוות עם מספר גופים על מנת לקבל את ההצעה האטרקטיבית והמשתלמת ביותר עבורכם.

בירוקרטיה, מילוי טפסים
זמן = כסף

 

לסיום, כאשר אתם מעוניינים לקחת הלוואה, רצוי שתהיו מוכנים כלכלית גם להחזירה, ולדעת שאכן תוכלו לעמוד בהסכמים. מדובר בתהליך מחשבה עמוק ומקיף, שבסופו תוכלו גם להנות מכספי ההלוואה, וגם לא להפוך אותה לעול כלכלי על גבכם, כאשר תצטרכו להחזירה.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *