כסף , אירו

הלוואות אקספרס זהו מושג מודרני שהומצא בשנים האחרונות. כיום לאנשים תכניות רכש רבות. אנחנו רוצים לשפר את מקום המגורים, את ארון הבגדים, לקנות רכב טוב ויפה יותר או לטוס לחו״ל לחופשה

את כל אלה אנו רוצים לעשות תוך כדי עבודה או לימודים וכמובן תוך כדי התפתחות בחיים האישיים וניהול המשפחה. המושג הלוואות אקספרס אינו מושג מקצועי שטבעו הבנקים, אלא מושג שאנחנו, הלווים, נתנו להלוואות שאנחנו לוקחים תוך כדי החלטה מהירה לצורך רכישות ״קטנות״ שאנחנו רוצים לעשות במקביל לשאר המחויבויות שלנו ואין לנו את הכסף הנזיל לצורך כך.

 

לרבים מאתנו הלוואות אקספרס הן חלק שיגרתי מהחיים וההתנהלות הכלכלית. הלוואות האקספרס הן תופעה שהולכת ומתפשטת בעולם. בחלק מהמדינות הסיבה להצלחה היא יוקר המחייה המקשה על האנשים לקנות את הדברים שהם רוצים. במדינות אחרות ההצלחה נובעת מההימנעות של רוב אנשים מרכישה של דברים גדולים כמו בית או הקמה של עסק. אנשים אלו ברובם שוכרים דירה ועובדים בשכירות ובכך שומרים על אורך חיים שליו וזמן פנוי לכל שאר העיסוקים המעניינים אותם.

אז מה רוכשים בעזרת הלוואות אקספרס? ההשקעה הולכת לשיפוץ ועיצוב הדירה, לטיסות ארוכות לחו״ל וכל הוצאה שאינה יומיומית.

חשוב לציין, כי לא בהכרח שאין להם את ההון הנזיל לכל רעיון או רצון כדוגמת אלו המפורטים מעלה אלא שההתנהלות של הוצאות קבועות חודשיות נוחה להם והם רואים בה כהתנהלות הנכונה ביותר. בחירת ההתנהלות הנכונה מבחינה כלכלית הינה מסובכת וגם כלכלנים בעצמם חלוקים בדעתם. מצד אחד הוצאות חודשיות קבועות, כמובן בסדר גודל התואם את ההכנסות החודשיות, מאפשר מעקב צמוד אחרי ההוצאות ושמירה על ההון הנצבר ואף המשך צבירה גם אם קטן יותר. מנגד, בסופו של יום תשלומים דרך הלוואה, הם בסכומים גבוהים יותר בגלל הריבית ומעבר לכך, כאשר משלמים בפעם אחת לרוב מקבלים הנחה נוספת על הסכום הכולל. לא רק זאת, יש הטוענים כי במידה ורוכשים רק על פי ההון הקיים ולא על פי הון עתידי כלשהו אז נמנעים מרכש מיותר מה שמקטין את סך כל ההוצאות.

חשוב לזכור כי הלוואות אקספרס גם משרתות את בעלי ההון והנכסים. בתור צרכן פשוט יש לזכור כי הלוואות אקספרס יכולות אמנם לאפשר לנו לקנות את המוצר המיוחל, אותו מוצר שראינו בפרסומות בטלוויזיה והשתכנענו כי הוא המוצר שישפר את חיינו. אך ברוב הפעמים מוצרים אלה הינם מוצרים אשר אינם תורמים לאושר בחיינו ואינם משפרים את מהלך החיים. למעשה הלוואות האקספרס משמשות ככוח מניע לכלכלה וצריכה, ובתור צרכנים נבונים יש לחשוב טוב אם אנו רוצים להשתמש בהלוואה שכזו לקנייה הבאה שלנו.

הלוואה מנעול
קח הלוואה בשיקול דעת

בסופו של יום יש להשאיר לכל אחד לבחור את דרכו, הלוואות אקספרס עשויות להיות פתרון טוב ומהיר עבור חלק מהאנשים, וככל הנראה הלוואות אקספרס תשארנה אתנו לעוד הרבה שנים.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *